Jarosław przez Chłopice

Nazwa trasy: Jarosław przez Chłopice (2023)   

Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Jarosław, Jarosław - Opactwo    Długość trasy: 34 km    Suma podejść: 470 m

Pobierz pełny opis    Pobierz ślad GPX    Pobierz ślad KML

Przebieg trasy: Jarosław - Opactwo, Munina, Morawsko, Chłopice, Jankowice, Rudołowice, Roźwienica, Wola Roźwienicka, Cieszacin Wielki, Jarosław - Sanktuarium M.B. Bolesnej

Mapa pełnoekranowa

długość: 34.2 km   |   podejścia: 461 m   |   wys.min. 178 m   |   wys.max. 266 m  |  czas pieszo: 9:19

Trasa będzie uruchomiona po raz pierwszy na XI EDK w 2023 roku. Trasa okrąża Jarosław obszerną pętlą od południowej strony. Prowadzi po peryferyjnych zakątkach miasta, przez okoliczne wioski oraz drogi polne między nimi. Około 1/4 trasy to lokalne drogi asfaltowe, reszta to drogi szutrowe i gruntowe i leśne.

Trasa dostępna dla każdego, komu zdrowie i wytrwałość pozwolą na długi, nocny marsz. Jest łatwa orientacyjnie i technicznie. Po drodze brak stromych podejść i zejść.

Rozpoczęcie i zakończenie trasy w Jarosławskim Opactwie. Na parkingu można zostawić samochód.

Na trasie brak niebezpiecznych punktów. Miejscami spotkamy teren bagienny i zakrzaczony. Podczas opadów i po roztopach na kilku odcinkach może być duże błoto Na odcinku leśnym trzeba uważać na znaki szlaku turystycznego. Po drodze jest wiele miejsc, w które da się dojechać samochodem osobowym w przypadku niemożności kontynuowania marszu.