Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Przemyśl, Bazylika archikatedralna    Długość trasy: 45 km   Suma podejść: 520 m
Przebieg trasy: Jarosław - Ostrów - Drohojów - Żurawica - Przemyśl
długość: 44.7 km   |   podejścia: 515 m   |   wys.min. 173 m   |   wys.max. 343 m  |  czas pieszo: 12:02

Trasa o długości 45 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a celem jest Archikatedra w Przemyślu. Prawie cała trasa przebiega przez wioski po płaskim, nieznacznie pofalowanym terenie Nadsania. Jedyny fragment terenu o charakterze podgórskim to zalesiony grzbiet między Żurawicą a Przemyślem. Drogi asfaltowe stanowią około 1/3 długości trasy. Reszta, to drogi szutrowe oraz drogi gruntowe polne i leśne.

Trasa umiarkowanie płaska z różnicą wysokości między najniższym a najwyższym punktem 169 m (0,4%) i sumą podejść 506 m (1,1%). Odległość 45 km, czyli ponad 10 godzin marszu wymaga od uczestników dobrej kondycji fizycznej oraz odporności na nieprzespaną noc. Niewielkie trudności orientacyjne można napotkać na ostatnim odcinku, miedzy Żurawicą a Przemyślem, gdzie trzeba przejść ścieżkami przez zwarty obszar leśny. Przed wyruszeniem zalecane jest sprawdzenie swoich możliwości w nocy, na krótszych odcinkach, np. 20 km.

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Z Przemyśla można wrócić pociągiem lub autobusem.

Na trasie brak miejsc, w których można by skorzystać z transportu lub schronienia w nocy. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia na okoliczność przerwania drogi. Jest wiele miejsc, w które można dojechać samochodem osobowym.