Lubaczów 42 km

Nazwa trasy: Lubaczów, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej   

Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Lubaczów,     Długość trasy: 42 km    Suma podejść: 222 m

Pobierz pełny opis    Pobierz ślad GPX    Pobierz ślad KML

Przebieg trasy: Jarosław – Sobiecin – Surochów – Bobrówka – Korzenica – Nowa Grobla – Opaka – Lubaczów

Mapa pełnoekranowa

długość: 42.4 km   |   podejścia: 210 m   |   wys.min. 174 m   |   wys.max. 218 m  |  czas pieszo 12:01

Trasa o długości prawie 42 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a kończy w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie. Pierwszy odcinek prowadzi Doliną Sanu, z przejściem przez San mostem na Garbarzach, a dalej, aż do Lubaczowa idziemy przez równy, miejscami lekko pofałdowany Płaskowyż Tarnogrodzki, z tego ostatni odcinek doliną rzeki Lubaczówki. Większa część trasy to drogi polne i szutrowe, pozostała to lokalne drogi asfaltowe o niedużym natężeniu ruchu, biegnące w większości przez lasy. Przy całej trasie spotykamy dużo kapliczek i krzyży przydrożnych pochodzących z dawnych warsztatów kamieniarskich w Bruśnie. Mijamy też kilka świątyń i cmentarzy oraz dzwonnicę przy spalonej cerkwi w Opace.

Trasa bez trudności technicznych, ale przy długości ponad 40 km, wymagająca dużej wytrwałości. Przed wyruszeniem zalecane sprawdzenie swoich możliwości na krótszych odcinkach, np. 20 km

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Z Lubaczowa do Jarosławia jedzie jeden pociąg dziennie oraz kilka autobusów.

Po drodze brak typowych obiektów, w których można się schronić i odpocząć. Jest natomiast sporo wiat na przystankach autobusowych a nawet ławek przy kapliczkach. Do przeważającej większości miejsc na trasie da się dojechać samochodem osobowym. Na niewielkich odcinkach idziemy wzdłuż ruchliwszych ulic lub dróg (Jarosław droga 865 w okolicach mostu, Lubaczów droga 867).