Trasa Hermanowa 59 km

Nazwa trasy: Hermanowa, Parafia Matki Bożej Niepokalanej   

Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Hermanowa,     Długość trasy: 59 km    Suma podejść: 940 m

Pobierz pełny opis    Pobierz ślad GPX

Przebieg trasy: Opactwo Jarosław – Maleniska – Cieszacin Wielki – Zarzecze Kańczuga – Sietesz – Husów – Błędowa Tyczyńska - Chmielnik – Borek Stary – Nowy Borek – Parafia Hermanowa

Mapa pełnoekranowa

Trasa o długości 59 km, oraz sumie podejść 940 m. Rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie i prowadzi do Parafii Hermanowa (Kościół). Większość trasy stanowią lokalne drogi asfaltowe (ok 90%) , Reszta, to drogi szutrowe i gruntowe. Na kilku odcinkach może wystąpić błoto.

Trasa bez trudności technicznych i orientacyjnych . Ze względu na odległość, zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną.

Jest możliwość skorzystania z transportu z Hermanowej do Opactwa Jarosławskiego po wcześniejszym zgłoszeniu SMS-em na nr tel. 731777541 W Opactwie w Jarosławiu jest dostępny wewnętrzyny parking.

Na trasie brak miejsc, w których można by skorzystać z transportu lub schronienia w nocy. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia na okoliczność przerwania drogi. Po drodze jest wiele miejsc, w które można dojechać samochodem osobowym. Kańczuga (planty), Husów Kościół św. Andrzeja 33km, Chmielnik - krzyż obok szkoły (droga na Borówki), Borek Stary kościół parafialny 52,5km. Krótki odpoczynek z posileniem się można wykorzystać na plantach w Kańczudze (są oświetlone). Na odcinku od Kańczugi główną drogą (881) ok. 4.5 km aż do skrzyżowaniu w Sieteszy zachowujemy szczególną ostrożność.