Trasa o długości ponad 41 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a kończy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach. Pierwszy 10-kilometrowy odcinek prowadzi równinną Doliną Sanu, z przejściem przez San mostem na Garbarzach. Dalej, aż do końca idziemy przez nieznacznie pofałdowany Płaskowyż Tarnogrodzki. Większa część trasy to drogi polne i szutrowe, pozostała to lokalne drogi asfaltowe o niedużym natężeniu ruchu. Po drodze mijamy dużo kapliczek i krzyży oraz monumentalny, strzelisty kościół św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach projektowany przez Teodora Talowskiego.
Trasa bez trudności technicznych, ale przy długości ponad 41 km, wymagająca dużej wytrwałości. Jedna z najbardziej płaskich tras z różnicą wysokości między najniższym a najwyższym punktem 80 m (0,2%) i sumą podejść 342 m (0,83%).
Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Powrót z Wielkich Oczu do Jarosławia publicznymi środkami komunikacji w sobotę nie jest możliwy.
Po drodze brak typowych obiektów, w których można się schronić i odpocząć. W pierwszej połowie trasy jest kilka wiat na przystankach autobusowych. Po opuszczeniu Jarosławia nie ma ruchliwych ulic lub dróg. W przypadku konieczności przerwania marszu, do wielu miejsc na trasie da się dojechać samochodem osobowym. Wyjątkiem jest ostatnie 10 km, gdzie trasa biegnie drogą leśną.